HİZMETLERİMİZ

Evden Eve Nakliyat İnsanoğlu var olduğundan beri, ihtiyaçlarını karşılamak için yeni kavramlar üretmiş ve yeni icatlara imza atmıştır. İnsanoğlunun ihtiyaçlarından meydana gelen bu icatlar ve kavramlar zamanla gelişmiş ve son halini almıştır. Evden eve nakliyat hakkında bilgi vermeden önce nakliyenin doğuşu ve tarihi hakkında kısa bir bilgi vermek doğru olacaktır.

Evden Eve Nakliyat Nedir?
Aslında bu kavramın ne anlama geldiği net bir şekilde ortaya koyulmamıştır. Nakliye kavramı genel bir biçimde ele alınmıştır. Ancak evden eve nakliyat kavramı için yaklaşık bir tanım yapılabilir.
Taşınma ihtiyacının karşılanması amacıyla müstakil ya da apartman dairelerindeki her türlü eşyanın, bir yerden bir yere nakledilmesi gibi yaklaşık bir tanım yapmak mümkündür.
Evden Eve Nakliyat Aşamaları
Nakliye kavramının gelişmesi ile birlikte bir sistem oluşmuş ve bu sisteme göre taşımacılık işlemleri daha verimli ve daha kolay bir şekilde yapılabilmiştir. Evden eve nakliyat aşamalarını:
1) Paketleme ve Demontaj işlemleri,
2) Paketleme yapılan eşyaların nakil vasıtasına yerleştirilmesi,
3) Daha önceden belirlenen adrese eşyaların nakledilmesi,
4) Taşınan eşyaların montajı ve istenilen yerlere yerleştirilmesi
Olarak sıralayabiliriz.

Evden Eve Nakliyat Maliyetleri
Yukarıda maddeler halinde sıralanan tüm hizmetleri nakliye firmaları vermektedir. Günümüzde tüm bu işlemlere ilave olarak depolama hizmeti sunan firmalar da vardır.
Depolama hizmeti birçok kişi için büyük bir kolaylık sağlar. Belirli bir zaman aralığında eşyaların taşınması durumunda, firmaların müşterilerine sunduğu depolama hizmetinden yararlanılır.
Evden eve nakliyat hizmetlerinde ayrıca araçlara monte edilen asansörler sayesinde taşımacılık hiç olmadığı kadar kolaylaşmıştır.
Tüm hizmetlerin firmalar nezdinde bir maliyeti vardır. Kısaca belirtmek gerekirse;
1) %38 İşçilik,
2) %51 Yakıt,
3) %11 Paketlemede kullanılan sarf malzemeler
Olmak üzere 3 madde halinde maliyetleri sıralayabiliriz. Ancak bu maliyetler şehirlerarası ve şehir içinde farklılık göstermektedir. Yukarıda sıralanan maddeler maliyetlerin ortalama olarak gösterilmesidir.
Şehir içinde yapılan taşımacılık daha kolay olduğundan maliyetler biraz daha düşüktür. Şehirlerarasında ise yolun uzunluğuna bağlı olarak maliyetler biraz yüksektir. Firmaların sunmuş olduğu ilave hizmetlere bağlı olarak da maliyetlerde farklılıkları gözlemlemek mümkündür.
Nakliye Firmaları Tarafından Sunulan Hizmetler
Taşımacılıkta son teknolojilerin kullanılması daha çok, endüstriyel malzemelerin taşınmasında ve özel malzemelerin taşınmasında görülmektedir.
Evden eve nakliyat firmalarının genel olarak verdiği hizmetler aynıdır. Ancak bazı firmalar daha profesyonel olarak olaya yaklaşmaktadır.
Son zamanlarda birçok firmanın asansörlü taşımacılığa yöneldiği görülmektedir. Başta da belirttiğimiz gibi asansörlü taşımacılıkta bir ihtiyaçtan doğmuştur.
Günümüzde yüksek katlı binaların çoğalması ve bu binalarda oturan insanların taşınma ihtiyaçlarının çözümü için asansörlü taşımacılık hizmeti doğmuştur.
Asansörlü taşımacılık hizmetinden önce dar olan bazı apartman koridorlarında eşyaların zarar görmesi kaçınılmazdı.
Asansörlü taşımacılığın yanı sıra firmaların sunduğu bir başka hizmette depolama hizmetidir. Depolama hizmetinde ise eşyaların belirli bir tarihe kadar, firmalara ait olan depolarda bekletilmesi söz konusudur.
Firmaların sunduğu hizmetlerden bir tanesi de fizibilitedir. Fizibilite yönteminden önce firmalar telefon ile müşterilerine ortalama bir fiyat belirliyorlardı. Bu durum çoğu zaman müşteri memnuniyetinin sağlanamaması ile sonuçlanıyordu.
Fizibilite yönteminde ise firma yetkilisi, eşyası taşınacak olan kişiden randevu talep eder. Eşyaların taşınacağı eve gelen firma yetkilisi; taşınacak eşyaların miktarını, eşyaların kaçıncı kattan taşınacağını, kaçıncı kata taşınacağını ve binanın bulunduğu konumu analiz eder. Çıkan sonuca göre ise bir fiyat belirlenir.
Böylelikle belirlenen fiyattan hem müşteri memnun kalır, hem de firma.
Paketleme hizmeti her firmanın verdiği hizmetlerden bir tanesidir. Burada amaç eşyaların taşınma esnasında zarar görmemesidir. Günümüzde köpük, battaniye ve karton olmak üzere bazı paketleme malzemeleri eşyaların korunmasını sağlamaktadır.
Bazı firmalar müşterilerine onarım hizmeti de sağlar. Tamir edilebilecek düzeyde olan eşyaların tamir edilmesi, müşteriler üzerinde olumlu bir etki bırakır.

Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılmalı?
Taşınacak olan eşyaların demontajı ve paketlemesi ile nakliye işlemi başlamaktadır. Asansörlü taşıma ile nakliye işlemi yapılıyorsa, öncelikle asansör platformunun konumlandırılacağı pencere sökülür. Burada amaç, eşyaların rahat bir şekilde asansöre yüklenmesidir. Evden eve nakliyat işlemlerinden bir tanesi de paketlenen eşyaların, nakliye aracına yüklenmesidir.
Nakliye aracının büyüklüğü, önceden fizibilite yöntemi ile eşyaların sayısına ve büyüklüğüne göre belirlenir.
Eşyalar nakliye aracına yerleştirildikten sonra, belirlenen adrese doğru yola çıkar. Eşyaların taşınacağı adresin konumu ve durumu kadar, nakledilecek eşyaların gideceği adresin de konumu ve durumu önemlidir.
Hedef adreste bulunan dairede yüksek bir katta bulunuyorsa, eşyalar araçtan indirilmeden önce uygun olan cepheden eşyaların taşınacağı genişlikte bir alan oluşturulmalıdır.
Hedef daireye eşyalar taşındıktan sonra ise daha önceden demontajı yapılan eşyaların montajı yapılmalıdır.
Günümüzde birçok firma eşyaları taşıdıktan sonra müşterilerinin isteğine bağlı olarak eşyaları belirlenen yerlerine yerleştirirler.
Bu sayede müşterilerin üzerinde taşıma yükünün büyük bir çoğunluğu alınmış olur.
Eşyaların nakliye firmalarına ait olan depolarda bekletilmesi işlemi de verilen hizmetlerden bir tanesidir.
Bazı firmaların kendilerine ait olan geniş depoları bulunur. Depolarda bulunan uygun genişlikteki raflarda eşyalar istiflenir ve sınıflandırılır. Sınıflandırılan eşyalarda herhangi bir karışıklığa yer verilmemesi için etiketleme işlemi yapılmalıdır.
Müşteriler eşyalarının depolarda bekletildiği süre içerisinde, eşyalarının durumu ile ilgili bilgi talep edebilirler. Bu durumda firmalar düzenli olarak eşyaların durumu ile ilgili müşterilerini bilgilendirmelidirler.
Evden Eve Nakliyat Şehirlerarası Taşımacılık
Şehir içinde taşıma daha az maliyetli ve nispeten daha kolay olmaktadır. Şehirlerarası nakliye işlemlerinde ise bazı riskler mevcuttur. Ancak firmanın profesyonel olması ile birlikte bu riskler en aza indirilebilir.
Şehirlerarası taşımacılıkta yol durumunun tespit edilmesi önemlidir. Genel olarak eşyaların belirlenen adrese hızlı bir şekilde nakliyesinin yapılması gerekir.
Ayrıca hava durumunun da tespit edilmesi, olumsuz hava koşullarında eşya taşıma işleminin ertelenmesi gerekir.
Evden Eve Nakliyat Personel Seçimi ve Verilen Eğitimler
Nakliye işlemlerinde gerekli olan ekipmanların kullanılması önemli olduğu kadar, personel seçimi de önemlidir.
Nakliye işlemi yapacak olan personelin gerekli olan hizmet içi eğitimi almış olması gerekir. Evden eve nakliyat işlemini gerçekleştirecek olan personelin eşyalar ve eşyaların nasıl taşınmaları konularında da bilgi sahibi olmaları gerekir.
Evden Eve Nakliyat Hakkında Bazı İpuçları
Taşınacak eşyaları müşteri paketlediği zaman, firmalar tarafından indirim sağlanır. Böylelikle müşteri açısından taşıma maliyeti biraz daha azalmış olur.
Müşterinin fizibilite çalışmasını mutlaka yaptırması gereklidir. Oda sayısı, taşınacak eşyaların miktarı ve taşınacak olan mesafeye göre firmalar personel sayısını ve nakliye aracını belirlerler.
Evden eve nakliyat hakkında bilinmesi gereken konulardan bir tanesi de taşınma zamanıdır. Birçok kişi taşınmak için en ideal zamanın, hafta sonu olduğunu düşünür. Ancak hafta sonları birçok nakliye firması yoğun bir şekilde çalışır. Nakliye firmalarının birçoğu için en ideal zaman; Salı, Çarşamba ve Perşembe günleridir.
Birçok nakliye firması, taşınması riskli olan eşyalar hakkında müşterilerinden bilgi isterler. Para kasası, piyano ve canlı hayvanlar bunlardan bazılarıdır.
Bazı müşteriler nakliye firmalarından görevleri olmayan işleri isteyebilirler. Bu açıdan nakliye firmalarının neleri yapıp, neleri yapmadığının tespit edilmesi gerekir. Duvar tadilatı, klima ve benzeri cihazların sökümü ve temizlik işlemlerini nakliye firmaları yapmazlar.
Birçok firma açısından taşınma süresi ortalama olarak 4 saat gibi bir zaman almaktadır. Bu süreye montaj ve demontaj işlemleri de dahildir. Kısıtlı bir süre çalıştıkları yerden izin alan müşteriler bu süreyi göz önünde bulundurmalıdır.
Nakliye aracının eşya taşınacak olan alana yanaşma durumu da, eşya taşınması açısından önemli bir durumdur. Bazı durumlarda dar sokaklara geniş olan nakliye araçları giremeyebilir.
Evden Eve Nakliyat Firması Seçimi
Müşteri açısından firma seçimi önemlidir. Bilindiği üzere nakliye üzerine çalışan birçok firma piyasada mevcuttur. Her firmanın sunduğu hizmetler, birbirinden farklıdır.
Burada önemli olan firmaların iş anlayışları ve sundukları hizmete olan yaklaşımlarıdır. Ayrıca nakliye firmalarında görev yapan personellerin de profesyonel bir anlayış sergilemeleri gereklidir.
Görev yapan personelin ayrıca gerekli eğitimleri almış olması gerekir.
Nakliye firmalarının kullanmış olduğu ekipmanlar ve teknolojik imkanlar da bir başka önemli konudur. Firmaların bu unsurları kullanması, müşterilerine daha iyi ve kaliteli hizmet vermek için gereklidir.

 

Hemen Ara Teklif Verelim